Dzień dobry!

Poniższe wskazówki powstały z myślą o tych graczach, którzy pierwszy raz będą korzystać z naszego serwera – będą też pomocne dla osób rozpoczynających przygodę z grą Minecraft.

Poniżej przedstawiamy listę komend, których gracz może użyć na serwerze. Aby z nich skorzystać, należy na klawiaturze komputera lub laptopa wybrać literę “t” - otwiera ona okienko chatu. Następnie za pomocą klawiatury można wpisać poniższe komendy (każdą komendę zaczynamy od ukośnika i zatwierdzamy klawiszem “enter”!):

TRYB SURVIVAL

Przydatne komendy na trybie survival:

MODYFIKACJE GRY

Nasz tryb surviaval różni się od podstawowego trybu kilkoma dodatkami. Opisujemy je wszystkie poniżej:

Dla tych, którzy żądni są przygód i ryzykownych wypraw, na naszym serwerze czeka spec od wszelakich wypraw - Odkrywca Felix. Obok budynku ratusza znaleźć można wbudowaną we wzgórze chatę Odkrywcy, w której od Felixa otrzymać można zaproszenie do wspaniałej przygody. Tajemnicze dungeony przejść można jedynie

Na naszym spawnie znajduje się specjalne miejsce, w którym gracz znajdzie teleporty do ważnych lokacji. Wystarczy udać się do budynku ratusza i skierować na wprost do pomieszczeń z magicznymi portalami.

QUESTY

Na naszym serwerze działa system questów - jeśli gracz spotka postać lub zwierzę spacerujących po naszym świecie, może kliknąć na nie prawym przyciskiem myszy i wybrać zadanie. W lewym dolnym rogu (na chatcie w grze) wyświetlą się teksty wyjaśniające, jak wypełnić zadanie. Podajemy kilka informacji przydatnych przy wypełnianiu questów

ZAWODY

Kolejnym urozmaiceniem względem podstawowej wersji są tak zwane „zawody”. Każdy gracz może przyjąć maksymalnie dwa zawody w jednym czasie. Przykładowe zawody dostępne na naszym serwerze to: farmer, rybak, górnik, drwal i inne.

KARCZMA

W karczmie, dostępnej na spawnie, gracze mogą otrzymać darmowe pożywienie! Raz w ciągu dnia Karczmarz Barnaba rozdawać będzie pyszne przysmaki, dzięki którym graczom nie straszny będzie głód!

MAGICZNE DRZEWO

W znajdującym się na spawnie magicznym drzewie poznać można naszego maga - Amadeusza! Gracze, którzy poszukują ciekawych questów zawsze będą u niego mile widziani! Wraz z Amadeuszem, magiczne drzewo zamieszkuje również Mrs Curie. Ta wspaniała specjalistka od mikstur posiada tajemniczą recepturę na miksturę odkrywcy.

NIEZNANE LĄDY

2000 kratek od spawnu zaczynają się nieznane lądy. Aby móc na nich przebywać, należy sporządzić i wypić miksturę odkrywcy; działa ona przez 8 minut. Tworzy się ją w statywie alchemicznym, zasilanym przez płomienny proszek. Poza tym, potrzebna jest również butelka wody, łza ghasta i jasnopył.

ARENY PvP

Na naszym serwerze po raz kolejny zawitają specjalnie przygotowane areny PvP. Gracze, którzy chcą sprawdzić się w walce mogą dołączać do aren w trybie 1 vs 1, drużynowym, oraz wielu innych! Aby dołączyć do bitwy należy podążać za ogromnym, kolorowym balonem przelatującym nad spawnem!

TRYB KREATYWNY

Świat kreatywny: kawałek świata, w którym można budować, co tylko się chce, korzystając ze wszystkich możliwości gry “Minecraft”! Każdy gracz, po wejściu do tego miejsca, otrzymuje własną działkę, która jest opisana jego nickiem, i na której może tworzyć do woli 🙂

UWAGA!
Serwer nie przydzieli działki automatycznie, po wejściu należy wpisać /dzialka

Po wpisaniu komendy graczowi wyświetla się menu, w którym można zarządzać swoją działką na trybie kreatywnym.

TRYB EVENT

Na trybie eventowym udostępniamy naszym graczom mini-gry i inne atrakcje 🙂

Obecnie dostępne są 4 mini-gry:

Aby dołączyć do danej mini-gry, wystarczy wejść w portal odpowiadający danej grze.