Dzień dobry!

Poniższe wskazówki powstały z myślą o tych graczach, którzy pierwszy raz będą korzystać z naszego serwera – będą też pomocne dla osób rozpoczynających przygodę z grą Minecraft.

Poniżej przedstawiamy listę komend, których gracz może użyć na serwerze. Aby z nich skorzystać, należy na klawiaturze komputera lub laptopa wybrać literę “t” - otwiera ona okienko chatu. Następnie za pomocą klawiatury można wpisać poniższe komendy (każdą komendę zaczynamy od ukośnika i zatwierdzamy klawiszem “enter”!):

TRYB SURVIVAL

Przydatne komendy na trybie survival:

MODYFIKACJE GRY

Nasz tryb surviaval różni się od podstawowego trybu kilkoma dodatkami. Opisujemy je wszystkie poniżej:

TELEPORTY

Na naszym spawnie znajduje się specjalne miejsce, w którym gracz znajdzie teleporty do ważnych lokacji. Wystarczy skierować się tymi schodami w dół lub przejść przez dziurę w sali głównej:

QUESTY

Na naszym serwerze działa system questów - jeśli gracz spotka postać lub zwierzę z fioletowym nickiem, może kliknąć na nie prawym przyciskiem myszy i wybrać zadanie. W lewym dolnym rogu (na chatcie w grze) wyświetlą się teksty wyjaśniające, jak wypełnić zadanie. Podajemy kilka informacji przydatnych przy wypełnianiu questów:

ZAWODY

Kolejnym urozmaiceniem względem podstawowej wersji są tak zwane „zawody”. Każdy gracz może przyjąć maksymalnie dwa zawody w jednym czasie. Przykładowe zawody dostępne na naszym serwerze to: farmer, rybak, górnik, drwal i inne.

KARCZMA

W karczmie, dostępnej na spawnie, gracze, którzy nie chcą budować sobie domów, mogą wynająć pokój. Pokój wynajmuje się na określony czas (minimum 7 dni), klikając prawym przyciskiem myszy na tabliczkę obok pokoju, który gracz chce wynająć. Jeśli klinie na nią ponownie (i ma wystarczającą ilość monet), wynajmie pokój na kolejne siedem dni, i tak dalej – maksymalnie można wynająć pokój na 30 dni (gdy licznik spadnie do 23 dni, można przedłużyć pokój o kolejne 7).

NIEZNANE LĄDY

2000 kratek od spawnu zaczynają się nieznane lądy. Aby móc na nich przebywać, należy sporządzić i wypić miksturę odkrywcy; działa ona przez 8 minut. Tworzy się ją w statywie alchemicznym, zasilanym przez płomienny proszek. Poza tym, potrzebna jest również butelka wody, łza ghasta i jasnopył.

TRYB KREATYWNY

Świat kreatywny: kawałek świata, w którym można budować, co tylko się chce, korzystając ze wszystkich możliwości gry “Minecraft”! Każdy gracz, po wejściu do tego miejsca, otrzymuje własną działkę, która jest opisana jego nickiem, i na której może tworzyć do woli 🙂

UWAGA!
Serwer nie przydzieli działki automatycznie, po wejściu należy wpisać /dzialka

Inne przydatne komendy:

TRYB EVENT

Na trybie eventowym udostępniamy naszym graczom mini-gry i inne atrakcje 🙂

Obecnie dostępne są 4 mini-gry:

Aby dołączyć do danej mini-gry, wystarczy wejść w portal odpowiadający danej grze.